یکی از عمده مسائلی که ایرانیان تازه وارد به ترکیه با آن مواجه میشوند، مشکلات حقوقی ناشی از پیشنهادات وسوسه برانگیزی است که افراد به اصطلاح مشاور مهاجرتی در زمینه تهیه ویزای شینگین یا پاسپورت کشورهای اروپایی به تازه واردین می دهند
این مشاورین قلابی عموماً افراد کلاهبردار و واسطه های قاچاقچیان انسان هستند که خود را به عنوان متخصص و مشاور مهاجرتی معرفی می نمایند.
این اشخاص عمدتاً طعمه های خود را از گروه های تلگرامی یا لابی هتل ها و مراکز خریدی که در استانبول محل تردد ایرانیان می باشد شناسایی کرده و با پیشنهاد هزینه ایی بین ۷ تا ۱۵ هزار یورو وعده اخذ ویزای قانونی کشورهای اروپایی را به قربانیان خود می دهند. متاسفانه این اشخاص اکثرا از روشهای حرفه ایی اعتماد قربانی را جلب و النهایه نامبردگان را به دام می اندازند.
مسافر بخت برگشته غالبا به همراه زن و فرزند پس از پرداخت این هزینه ها در بهترین فرض ویزای خود را دریافت و پس از اخذ بلیط کشور مقصد به فرودگاه استانبول مراجعه می نماید غافل از اینکه ویزای مذکور کپی مجعول بسیار ماهرانه ایی از ویزای قانونی کشور مورد نظر بوده و با اولین اسکن از طریق سیستم های هوشنمد فرودگاه، جعلی بودن آن اثبات و ارائه کننده ویزا به اتهام استفاده از سند مجعول و شروع به خروج غیر قانونی از خاک جمهوری ترکیه از فرودگاه مستقیما به اداره پلیس و متعاقب آن به بازداشگاه منتقل و النهایه از کشور دیپورت می شوند. لذا پیشنهاد میشود جهت اخذ ویزای هر کشوری مستقیما و شخصا به کنسولگری کشور مقصد مراجعه و با ارائه مدارک و مستندات قانونی مورد نیاز تقاضای صدور روادید خود را ثبت کنید.
به نظر می رسد رد شدن تقاضای ویزا بسیار بهتر از دستگیری و اقامت طولانی مدت در زندانهای کشور ترکیه باشد، والله اعلم
فرزاد قدس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *